Na kolejnych zajęciach z cyklu „Poznawanie świata pytalskiego przedszkolaka” próbowaliśmy dowiedzieć się co słychać w ogrodzie przedszkolnym. Pogoda jest piękna i sprzyja rozwojowi roślin dlatego zajęliśmy się wysadzeniem na naszą rabatkę wcześniej wysianych do skrzyneczek nasion ziół, cebulki, pietruszki, sałaty i rzodkiewki. Wysadzeniem, bo nasze nasionka stały się flancami nadającymi się do pikowania. Oczywiście swoją pracę rozpoczęliśmy od przygotowania odpowiednio gruntu. Chłopcy spisali się na medal i doskonale poradzili sobie z przekopaniem rabatki łopatą, a dziewczynki precyzyjnie wykopywały dołeczki i wsadzały do gruntu malutkie roślinki. Mamy nadzieję, że nasza praca nie pójdzie na marne i zbierzemy obfite plony.