Na naszych zajęciach rozwijających zainteresowani pt. „Poznawanie świata pytalskiego przedszkolaka„  wcieliliśmy się w rolę entomologów  i badaliśmy środowiska życia owadów, które udało nam się spotkać w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzięki bacznym obserwacjom,  poznaliśmy miejsca w których mieszkają kowaliki  i mrówki , z czego zbierają nektar i miód pszczoły oraz w jakich zakątkach ogrodu znajdują się najokazalsze pajęczyny. Bardzo lubimy robaczki i owady. Ale wiedząc, że nie możemy się z nimi pobawić  gdyż możemy im zrobić krzywdę lub mogą nas ugryźć, uszczypnąć, użądlić,  postanowiliśmy stworzyć domki dla zabawkowych owadów w słoiczkach, wyścielając je trawą, liśćmi, gałązkami. Owady z gumy wyglądały jak żywe i były świetne do zabawy, nie stanowiliśmy dla siebie żadnego zagrożenia. Mogliśmy je dotykać i nosić wiedząc, że nic nam nie grozi. A te żywe z naszego ogrodu będziemy nadal tylko obserwować poznając ich naturalne środowisko życia, przecież musimy wiedzieć jak urządzić domki dla naszych sztucznych owadów.