Nasi młodzi ekolodzy z gr. IV doskonale zdają sobie sprawę, iż niektóre zwierzęta potrzebują pomocy ze strony ludzi, aby przetrwać zimę. Dla przedszkolaków szczególnie bliski okazał się los ptaszków. Po wspólnej naradzie postanowiliśmy zaopiekować się karmnikami znajdującymi się w przedszkolnym ogrodzie, w związku z tym przeanalizowaliśmy jakie "smakołyki" powinny się tam znaleźć i przynieśliśmy je do przedszkola. Była to wspaniała okazja do obejrzenia, zbadania, a nawet spróbowania różnego rodzaju ziarenek. Wiele przyjemności przyniosło nam także zanurzanie dłoni w misce wypełnionej ptasimi smakołykami. Następnie udaliśmy się na dwór, aby uzupełnić zapasy w karmnikach, po czym wróciliśmy do sali i obserwowaliśmy gości przylatujących do naszej ptasiej stołówki.