SAINT ANDREW'S DAY - czyli Andrzejki po angielsku w grupie IV. W tym dniu wszyscy czarodzieje, czarownice i wróżki, aby wejść do naszej zaczarowanej sali musieli powiedzieć "magic word" (magiczne słowo), którego to uczyliśmy się poprzedniego dnia. Następnie dzieci pilnowały wejścia skrupulatnie odpytując przybyszy ze znajomości magicznego słowa. Kolejno wykonaliśmy taniec z miotłą, której to angielska nazwa "broom" rozbawiła wszystkie dzieci. Po wykonaniu wspólnego lotu na miotle przystąpiliśmy do pierwszej wróżby, gdzie za pomocą kolorowych karteczek symbolizujących różnego rodzaju przepowiednie utrwalaliśmy angielskie nazwy kolorów. Następnie naszym zadaniem było przejście przez magiczną okrąg przy jednoczesnym trzymaniu się za ręce z innymi uczestnikami zabawy. Przy kolejnej wróżbie za pomocą kostki do gry utrwalaliśmy angielskie nazwy liczb i przewidywaliśmy jakie prezenty otrzymamy od Św. Mikołaja. Kręcąc butelką losowaliśmy, które z andrzejkowych "action cards" (kart akcji) mamy właśnie wykonać - oczywiście wszystkie polecenia były wydawane po angielsku. Nasze serca zabiły mocniej przy wróżeniu imienia swojego przyszłego męża i żony. Ku naszej radości okazało się, że Kamila i Karol są sobie przeznaczeni, ponieważ wybrali siebie nawzajem. Następnie nasza andrzejkowa para zatańczyła wspólny taniec (u Panny Młodej nie zabrakło nawet ślubnego trenu). Na koniec wrzucaliśmy monety do naszych "wishing wells" (studni życzeń). Mamy nadzieję, iż nasze życzenia spełnią się jak najszybciej ;-)