Od samego rana w przedszkolu można było odczuć nerwową atmosferę. Dzieci przebrane w czerwone stroje z niecierpliwością oczekiwały Świętego Mikołaja. Gdy wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment przedszkolaki przywitały gościa piosenką. W związku z tym, że Mikołaj zna wszystkie języki świata zaśpiewaliśmy ją po angielsku. Następnie przyznaliśmy się do tego, że nie zawsze jesteśmy grzeczni, ale obiecujemy poprawę oraz w ramach zadośćuczynienia deklarujemy swoją pomoc w fabryce zabawek. Na dowód obranych postanowień nasz gość otrzymał wspólnie przygotowaną Księgę Elfów wypełnioną własnoręcznie wykonanymi przez dzieci autoportretami. Przy słowach piosenki o Elfach (także w języku angielskim) pokazaliśmy Mikołajowi, że potrafimy wykonać większość prac potrzebnych do stworzenia zabawek. Przedstawione argumenty przekonały naszego gościa i wtedy to zaczęło się wręczanie prezentów, które to zachwyciły wszystkie dzieci. Na pożegnanie Mikołaj wspomniał, że bardzo lubi pierogi ze śmietaną. Przy obiedzie doszliśmy do wniosku, że to zapewne ze względu na śmietanowe brody, którymi przyozdobione były buzie naszych przedszkolaków. Święty Mikołaju jeszcze raz bardzo dziękujemy za wizytę i prezenty.