Grupa V rozpoczęła realizację programu edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły” opracowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu. Program skierowany jest do dzieci spełniających obowiązek przedszkolny i przygotowujących się do szkoły podstawowej oraz ich rodziców, dlatego program rozpoczął się od spotkania rodziców dzieci 7 – letnich z Dyrekcją Przedszkola nr 10, nauczycielami oraz Dyrekcją sąsiadującej z naszym przedszkolem Szkoły Podstawowej nr 6 Panią Anną Krokosz. Rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły podstawowej, zadać pytania Pani Dyrektor, posłuchać o zasadach rekrutacji oraz wysłuchać krótkiego wykładu dotyczącego wspierania ich dzieci w procesie osiągnięcia gotowości szkolnej i najlepszego wsparcia podjęciu nauki szkolnej.

Starszaki same również miały okazję zapoznać się z budynkiem szkoły podczas wycieczki do Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Poprzecznej. Odwiedziły klasę II b i uczestniczyły w krótkich zajęciach, poznały Szkolną Pielęgniarkę oraz odwiedziły jej gabinet, rozmawiały ze Szkolnym Ochroniarzem oraz mogły zobaczyć szkolną świetlicę. Najbardziej podobała się im sala zabaw, która wypełniona jest poduchami oraz klockami. Wszystkie starszaki stwierdziły, że chcą zostać uczniami. To właśnie taki cel ma realizowany przez gr. V program, który realizować będziemy do końca maja, ponieważ zamierzamy odwiedzić inne szkoły podstawowe w naszym mieście oraz poznać zasady zdrowego odżywiania ucznia oraz zasada higieny pracy i nauki.