Grupa V przygotowuje się do Świąt Wielkanocnych bardzo solidnie. Rozpoczęła od malowania jajek. Z Panią Martą mieliśmy okazję przekonać się jaką czarodziejską miksturą są farby do jaj. Po zabarwieniu naszych jajek, rozpoczęliśmy ich ozdabianie techniką Dekupażu, (Decoupage)— jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa)Dzięki temu zamieniliśmy się w prawdziwych artystów. Pozostało już tylko wykonanie odpowiedniego  miejsce dla naszej pisanki, i tutaj pomogły na wytłoczki, które zamieniły się w kolorowe kurki na grzędzie. Z życzeniami świątecznymi każdy Straszak zabrał je do domu. Zaraz po pięknym przedstawieniu wielkanocnym przygotowanym przez gr. II i odwiedzeniu naszego przedszkola przez prawdziwego Wielkanocnego  Zająca, odszukaliśmy pozostawione przez niego upominki - piłki. Przedszkolaki już mogą rozpocząć Święta Wielkanocne, a Panie składają całym rodzinom naszych przedszkolaków Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkanocnych.